Szanowni Państwo!

Ruszyły trzy konkursy marszałkowskie obsługiwane przez Biuro Aktywizacji i Promocji Obszarów Wiejskich:

 

– „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” na inwestycje w przestrzeni publicznej we wsiach, które do tej pory nie brały udziału w konkursie (link do dokumentacji konkursu: https://warmia.mazury.pl/obszary-wiejskie/aktualnosci/8960-male-granty-dla-solectw-w-2024-roku)

 

– „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich” – na dofinansowanie zakupów realizowanych przez gminy, a przyczyniających się do rozwoju współpracy z kołem gospodyń (link: https://warmia.mazury.pl/obszary-wiejskie/aktualnosci/8963-marszalkowskie-wsparcie-dla-kol-gospodyn-wiejskich-2)

 

oraz dla Gmin i miejscowości współpracujących z Samorządem Województwa na stałe w inicjatywie Odnowy Wsi:

konkurs „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” (link: https://warmia.mazury.pl/obszary-wiejskie/aktualnosci/8961-rusza-konkurs-aktywna-wies-warmii-mazur-i-powisla-2024).

Nowością w tym ostatnim konkursie jest brak możliwości uzupełnienia formalnego wniosku (!) oraz niższa kwota minimalna przedsięwzięcia – można zgłaszać już inwestycje o wartości 15 tys. zł.

 

Cieszymy się, że wszystkich konkursach wzrosła pula dostępnych środków, co jak wierzymy oznacza jeszcze więcej dofinansowanych cennych inicjatyw w różnych zakątkach naszego urokliwego województwa i jeszcze więcej zaangażowanych społeczności i zadowolonych, zintegrowanych mieszkańców.

Informacje o konkursach są dostępne również w zakładce >Obszary wiejskie podzakładce >Aktywizacja społeczności wiejskich (po kliknięciu pojawia się menu z hasłowymi nazwami konkursów), co może ułatwić dostęp do treści, gdy ogłoszenia przestaną być najświeższymi aktualnościami.

 

W razie wątpliwości wykaz gmin i wsi współpracujących w inicjatywie Odnowy Wsi znajduje się w uchwałach z lat: 2012, 2014 i 2019, do których odnośniki znajdziecie Państwo w tym miejscu:

https://warmia.mazury.pl/obszary-wiejskie/aktywizacja-spolecznosci-wiejskich/program-odnowy-wsi